Kongre oturumlarının her birinde 4 ya da 5 bildiri sunumu yapılacaktır. Kongrede paralel oturum olmayacak ve katılımcıların her sunumu izleyebilme olanağı sağlanacaktır. Bildiri sunumu için verilen süre 15 dakikadır. Oturumların temel amacı; bildiri sunanlara, araştırmalarını geniş bir kitleye iletme olanağının sağlanmasıdır. Aşağıdaki rehberi, sunumunuzu hazırlarken size yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Program ve Zaman Kullanımı
Kongre programında, sunumuzu ne zaman ve nerede yapacağınız belirtilecektir. Lütfen, oturum salonunuza 15 dakika erken geliniz. Oturuma yazar/yazarlardan biri mutlaka katılmalıdır. Tekrar hatırlatalım; sunumunuz için ayrılan süre 15 ve sunumunuzla ilgili sorular için ayrılan süre 5 dakikadır. Bu konuda duyarlı olmanız beklenmektedir.

Sunum
Lütfen, oturum salonuna oturum başlamadan 15 dakika önce geliniz ve sunumunuz için hazırlıklarınızı yapınız. Sunum sırasında slaytlarınızı siz kontrol edeceksiniz. Oturum boyunca, size yardımcı olacak teknik asistanlar olacaktır.

Sunum dilinizin yavaş ve anlaşılır olmasına dikkat edin. Slaytın görselliğinden yararlanın, ancak onları okumayın. Konuştuğunuz kitleye hitap edin. Slaytlarınıza bakmayın. Onlara sunumunuza aktif olarak katın. Bu durumda, izleyiciler sunumunuzla ilgilenecektir.

Ekipman
Oturum salonu, elektronik bir sunumu destekleyecek nitelikte donatılmıştır:
  • Projeksiyon
  • PC/Laptop (Windows)
  • Duvar Ekranı
  • Mikrafon (Salon Boyutlarına Uygun)

Katılımcılar kendi bilgi sayarlarını getirmek zorunda değildir. Tüm sunumlar Windows işletim sisteminde çalışmalıdır. Oturum salonunda Windows kurulu bir Laptop bulunacaktır. Laptop’da; Microsoft Office, Adobe Acrobat Reader, QuickTime ve Windows Media Player programları bulunacaktır.

Sunum İptali
Beklenmedik bir olay kongrede bildiri sunmanıza engel oluyorsa, bildirinizi sunacak birini bulmaya çalışın. Bildirinizi sunacak bir ortak bulamıyorsanız ya da başka bir nedenden dolayı bildirinizi çekmeniz gerekiyorsa; lütfen ivedilikle ridvanyurtseven@adiguzel.edu.tr adresine bilgi veriniz. Kongrede bildirisi sunulan yazar/yazarların kitap bölümünde yer alabileceğini lütfen unutmayın.

Yasal İlkeler
Kongreye bildiri özeti gönderen yazarlar, bildiri özetlerinin III. Eko-Gastronomi Kongresi Bildiri Özetleri Kitabı’nda yayınlanması hakkını vermeyi kabul etmiş sayılır. Bildiri özeti daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olmalıdır. Kongre telif hakkına sahip değildir ve yazar/yazarlar aynı çalışmayı başka yerlerde yayınlamakta özgürdür.

Yazar/yazarlar bildiri özetlerinin üçüncü kişilerin haklarını, gizlilik sözleşmelerini ya da telif hakkı yasalarını ihlal etmediğinden emin olmalıdır. Belirtilen konularda tüm sorumluluk yazar/yazarlara aittir.